Exekuce a výplata na účet osoby blízké - může exekutor cizí účet zablokovat nebo ne?

1 odpověď

Dobrý den,
začala jsem pracovat na smlouvu a potřebuji k výplatě bankovní účet, ale mám nějaké nevyřešené závazky, tak mi mamka nabídla, že mi může výplata chodit na její účet s tím, že já budu disponent. Může jí exekutor zabavit účet a nebo mi vzít výplatu z jejího účtu? Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, mám za to, že budete-li disponent tak by mohlo hrozit zablokování tohoto účtu, Raději bych se v práci pokusila dohodnout na výplatě mzdy v hotovosti nebo složenkou. Pokud by exekutor zjistil, že si necháte zasílat mzdu na cizí účet mohl by to posoudit i jako trestný čin zkrácení věřitele a Vaše maminka by z této pomoci mohla mít rovněž problémy, Vím, že povinní a dlužníci tyto situace často tímto způsobem obdobné situace řeší (zasíláním mzdy na cizí účet), ale osobně tento postup s ohledem na výše uvedené možné problémy nedoporučuji.