Prodej nemovitosti v exekuci - exekutor nadále dělá srážky z příjmu (důchodu), jak se bránit?

1 odpověď

Dobrý den.
Mamince v dražbě 30.6.2016 prodali dům. 10.10.2016 bylo rozvrhové řízení 12.10.2016. ji přišel důchod stále krácený exekutorem.
Na ČSSZ mi bylo sděleno ze se stále jedná o stejnou srážku, kterou uz sráželi roky na příkaz exekutora který exekuoval majetek. Proč stále srážejí když prodali dům za 1.090.000 Kč, dluh byl 150.000 Kč, snad by to mělo být vyrovnané.

Zdravím Vás, v tomto případě se obraťte na exekutora, který exekuci vede a požádejte jej o aktuální vyčíslení dlužné částky. Víte celková vymáhaná částka není jen jistina, ale i její příslušenství (úroky z prodlení), náklady právního zastoupení oprávněného, náklady oprávněného, náklady exekuce. Je totiž možné, že celá částka nebyla dosud vymožena a proto pokračují exekuční srážky dále. Proto bych se nejdříve zeptala exekutora jaké částka zbývá k úhradě.