Exekuce a invalidní důchod - srážky exekutora

1 odpověď

Dobrý večer. Mám asi pět půjček a mam invalidní důchod 3. stupně 9 505 Kč z čehož mi strhávají jednu půjčku ve výši 1.100 Kč a další je v pořadí po této. Teď jsem si našel práci na krátký úvazek za 3.500 Kč. Mohou mi z této mzdy něco taky sebrat? Nebo kolik by mi zbylo? Peníze mi budou chodit na účet, mohou mi ho i zablokovat?

Zdravím Vás, celková výše srážek ze mzdy či jiného příjmu (inavlidní důchod) se bude dále počítat z obou Vašich příjmů tedy jak z ID tak ze mzdy, tedy z částky ve výši 13.005,- Kč. Při tomto příjmu by výše srážek pro nepřednostní exekuci činila 2.275 a zbylá částka ve výši 10.730,- Kč by Vám měla být vyplacena jako nezabavitelná částka. To však pokud jste svobodný či rozvedený a nemáte nezaopatřené děti, které by s Vámi sdíleli společnou domácnost. Pokud máte exekuce dohodněte si raději výplatu mzdy v hotovosti, nebo složenkou, neboť bude-li Vám mzda chodit na účet, počítejte s tím, že tento účet bude exekutorem tzv. "zablokován".