Daň z převodu nemovitosti při prodeji bytu, domu v exekuční dražbě

1 odpověď

Dobrý den,
Zajímalo by mě, kdo platí daň z nemovitosti, pokud je pozemek prodán v dražbě a kolik se platí z prodeje? Jedná se o zahradu v dražbě prodanou na přelomu 04/05 v roce 2016.
Děkuji moc, JP

Zdravím Vás, tato otázka by měla být položena zejména kolegům, kteří se zde zabývají problematikou daní. Odpovím Vám tedy co vím, a to že daň z nemovitostí budete hradit poměrně za měsíce, kdy jste byl vlastníkem neovitosti Vy, tuto daň uhradíte Vy a jakmile nemovitost změní vlastníka bude tuto daň již hradit nový vlastník nemovitosti. U daně z převodu nemovitosti si nejsem jista ani sazbou, zda jsou to 3 nebo 4%, to Vás raději odkáží na kolegu (kolegyni), kteří se zde zabývají daněmi.