Pořadí u více exekucí na plat, mzdu - budou probíhat najednou nebo jedna po druhé?

1 odpověď

Dobrý den,
moc děkuji za odpověď a ještě bych se ráda zeptala jestli když má člověk exekuci na mzdu tak mu muže byt dána další exekuce na mzdu a budou s placeny po stupně?

Zdravím Vás, ano exekuční příkazy srážkami ze mzdy budou postupně sráženy dle pořadí v jakém byly doručeny zaměstnavateli, tedy plátci mzdy. Tzn,, zaměstnavatel bude jako první poukazovat exekuci na první exekuční příkaz, který mu byl doručen. Po splacení této exekuce na druhý exekuční příkaz, . To se týká jen pohledávek stejného druhu, tedy jak přednostních tak nepřednostních. Pokud by všechny exekuce byly nepřednostní a jedna byla přednostní, tak i kdyby byla přednostní exekuce doručena jako třetí uhradí se jako první, a poté by se hradily ostatní exekuce dle doručení jednotlivých exekučních příkazů k provádění srážek ze mzdy povinného.