Promlčení exekuce, exekučního titulu - námitka podle § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. g), písm. h) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.)

1 odpověď

Dobrý den,
do práce mi přišel exekuční příkaz na srážky ze mzdy za exekuci z roku 2000. V té době byla jistina 10 268 Kč. Do roku 2013 jsem tuto částku zaplatila až do výše 30 070 Kč.
Nyní mi přišlo z exekutorské komory, že ve věci zbývá doplatit dalších 20 372 Kč a přikázali firmě srážky ze mzdy. Chci se proto zeptat, jestli je možné se proti tomuto v dnešní době bránit. Myslím si, že uhrazená částka je dostatečně vysoká a náklady již pokryla.
Děkuji za odpověď Dáda

Zdravím Vás, zde by bylo nutné nahlédnout do spisu a vidět všechny listiny. Nicméně mám za to, že je-li exekuční příkaz již z roku 2000, mohla byste zkusit podat návrh na zastavení exekuce podle ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. g), písm. h) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.) a zkuste vznést námitku promlčení exekučního vymáhání zbytku pohledávky, tedy oněch 20.372,- Kč, které po Vás v současné době soudní exekutor požaduje, a současně uveďte, že máte, za to, že jste vymáhanou částku zcela uhradila již v roce 2013, kdy byla exekuce zastavena. Pokud máte doklady o úhradě této částky předložte je v kopii exekutorovi a čekejte, jak bude o Vašem návrhu na zastavení exekuce rozhodnuto.