Exekuce účtu v bance a nemožnost vybrání dvojnásobku životního minima

1 odpověď

1. Dne 7.3.2011 mi exekutor zablokoval učet banka odeslala veškre prostředky k exekutorovi. neumožnily mi vybrat ani dvojnasobek zivotniko minyma že jsou peníze již odeslány.
Exekuce byla proti mě 18.9.2013 zastavena.
Zustala jsem bez finančnich prostředku které jsem si byla nucena pujči v rodině.
Jak mam postupovat aby mi exekutor peníze vratil?
2. v soucasnosti mam peči o svou težce nemocnou matku kam za ní dojíždím.
Exekutor přišel sem a pod natlakem na mého otce a mě požadoval peníze za muj dluh které mu otec vyplatil
T pobyt mam obecní uřad
V soucasné době mam podan navrh na insolvenci
Muže otec požadat aby mu exekutor peníze vratil je možnost že by uspěl?

Zdravím Vás, Vy jako povinná máte skutečně nárok na výplatu nezabavitelného minima, a to dle ust. § 304b odst. 1 zákona č. 99/1963 Sb. (občanský soudní řád). O toto však musíte v pobočce banky u které máte veden účet požádat. Pokud by Vám peníze nevyplatili musí Vám řádně zdůvodnit proč tomu tak je. V opačném případě by Vám měla být bankou vyplacena nezabavitelná částka ve výši 6.800,- Kč, tedy dvojnásobek životního minima.
K druhému dotazu uvádím, že mám za to, že Váš otec s žádostí o vrácení peněz, které exekutorovi uhradil na Váš dluh neuspěje, a to proto, že plnil "dobrovolně" a pomohl své zadlužené dceři.
Pokud jste již podala insolvenční návrh, exekutoři Vám již nesmějí strhávat peníze z účtu ani provádět srážky ze mzdy či jiných příjmů ani zabavovat majetek.