Ponížení exekuce o splacenou částku - postup, informace

1 odpověď

Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat, jak postupovat v případě že v můj prospěch jsou vedeny dvě exekuce, které ještě nebyly vymoženy, avšak během té doby došly k částečnému uhrazení dlužné částky na můj účet od povinného.
Lze exekuci nějakým způsobem ponížit?
Děkuji.

Zdravím Vás, pokud v průběhu exekuce Vám povinný uhradil jakoukoli finanční částku, která nešla přes exekutora, tak bych Vám doporučovala jednak kontaktovat soudního exekutora a zeptat se, zda o úhradě této částky ví, ostatně mám za to, že spíše o tom vědět nebude. Pokud o úhradě této částky exekutor vědět nebude, bude nutné, abyste jako oprávněný podal návrh na částečné zastavení exekuce dle ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. c) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.), s tím, že Vám povinný v průběhu exekuce na účet poukázal …, - Kč, což dokládáte i výpisem z Vašeho účtu a proto že navrhujete, aby soudní exekutor vydal usnesení, ve kterém bude rozhodnuto, že se exekuce částečně zastavuje do výše …, - Kč, z důvodu úhrady této částky povinným na účet oprávněného v průběhu exekuce.