Exekuce na dva pracovní poměry na DPP - maximální zabavitelná částka exekutorem

1 odpověď

Dobrý den,
mám dotaz pokud mám dvě DPP na každé si vydělám do 10.000 Kč.
Jsem svobodný a bezdětný, na jakou část má exekutor nárok.
Má možnost zjistit vůbec, že s někým mám uzavřenou DPP?
Děkuji mnohokrát.

Zdravím Vás, pokud máte příjem ze dvou DPP a budu-li brát v úvahu, že si celkem vyděláte 18.000,- Kč, tak by z tohoto příjmu exekutorovi náleželo celkem 5.642,- Kč, protože příjmy dlužníka z jednotlivých DPP se sčítají a tato částka se tedy považuje za příjem, ze kterého by se měly provádět srážky ze mzdy nebo jiného příjmu. Ťato částka však by měla exekutorovi náležet, pokud by vymáhal tzv. nepřednostní, tedy běžné pohledávky, např. ze smluv o půjčce, úvěru. Pokud by se jednalo o přednostní pohledávku nezabavitelná částka by činila 8.731,- Kč. Přednostními pohledávkami jsou zejména pohledávky na výživném, daňové pohledávky. Výčet přednostních pohledávek je uveden v ust. § 279 odst. 2 písm. a) - k) zákona č. 99/1963 Sb. , občanského soudního řádu.
Exekutoři provádějí pravidelně lustraci majetkových poměrů povinného a v tomto případě se dotazují rovněž i zdravotních pojišťoven, mám za to, že takto by exekutor mohl zjistit, že máte více příjmů.