Vrácení exekučně neoprávněně nedlužníkovi zabavených věcí ze skladu exekutora

1 odpověď

Dobrý den.
Byly mi zabaveny věci v exekuci na přítele, který má uvedenu adresu pobytu na stejné adrese, jako je moje. Dlužnou částku jsem za něho uhradila. Vykonavatelé při zabavování věcí mi řekli, že mi tyto budou po zaplacení vráceny (přesněji řekl, že je přivezou, až si pojedou pro peníze). Dlužnou částku jsem zaplatila převodem, proto nepřijeli. Jak získám zabavené věci zpět, když do jejich skladu to mám přes půl republiky?

Zdravím Vás, exekutor by Vám měl zabavené věci vydat. Bohužel není vyloučeno, že si pro ně budete muset do exekutorského skladu zajet. Je možné, že exekutor bude rovněž požadovat i poplatek za uskladnění těchto věcí. To je obvyklé zejména v případech, kdy exekuci vede JUDr. Vrána, soudní exekutor z Přerova. Takže kontaktujte exekutora, bude lepší když jej bude kontaktovat Váš přítel coby povinný a dohodnete se na podmínkách vrácení věcí. O tom, že Vám byly věci vráceny, podepíšete předávací protokol.