Splacení exekuce a výmaz z rejstříku dlužníků - lhůta na výmaz v Solus ad. rejstřících

1 odpověď

Dobrý den,
mám prosbu-potřebovala bych vědět jednu věc týkající se ukončení exekuce na plat - přítel má exekuci na plat a v 11/2015 splatí poslední částku, tak bych chtěla vědět po jaké době bude vymazán z rejstříků exekučních dlužníků a bude si moct vzít nějakou hypotéku.
Moc děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, exekutor musí v této věci nejdříve vydat usnesení o zastavení exekuce, z důvodu úhrady vymáhané pohledávky a nákladů exekuce. Toto usnesení musí ještě nabýt právní moci. Takže čím dříve si Váš přítel poštu od exekutora převezme tím dříve bude exekuce pravomocně skončena. Následně bude ukončení exekuce vyznačeno v bankovním registru dlužníků SOLUSu. Záznamy v tomto registru se uchovávají 5 let po skončení věci. Až po této době si bude moci Váš přítel vzít hypotéku, pokud se nezadluží jinde. Je mi líto, že Vám v tuto chvíli nemůžu poskytnout příznivější informaci.