Darování auta osobě blízké - snaha vyhnout se exekuci auta, automobilu, vozidla

1 odpověď

Dobrý den,
mám známou, která má exekuci na plat a účet. Bohužel vlastní auta. Je možné toto auto přepsat na někoho jiného?
Děkuji.

Zdravím Vás, mám za to, že Vaší známé coby povinné přišlo poučení o tom, že v průběhu exekuce nesmí převádět svůj majetek na třetí osoby. Za majetek jsou považovány i osobní či nákladní automobily. Mám za to, že by s přepisem aut v průběhu exekuce mohly být problémy a proto jej nedoporučuji. Pokud Vaše známá prokáže, že automobil (y) potřebuje k výkonu své podnikatelské činnosti či k výkonu povolání, neměly by jí být automobily zabaveny. Tuto skutečnost je však nutné vykonavateli řádně doložit, např. živnostenským listem, koncesí na provozování taxi služby, .