Insolvence, odlužení, osobní bankrot a srážky výsluhové renty z Ministerstva vnitra

1 odpověď

Dobrý den, prosím o vysvětlení situace. S manželem jsme druhý rok v insolvenci. Já pobírám invalidní důchod 7.000 Kč a mzdu kolem 8.000 Kč, z té mám srážky kolem 2.000 Kč. Manžel má mzdu 10.000-11.000 Kč, z toho mu zbývá 2.500 Kč, zbytek jde na oddlužení. Dále pobírá výsluhu od Ministerstva vnitra
7500. Nyní chce insolveční správce celou rentu od MV posílat na svůj účet.
Je to tak správně? Myslím, že když má srážky ze mzdy, tak to již není možné. Jsme již bez dětí.
Děkuji za Vaší odpověď.

Váš dotaz se netýká výkonu exekuce. Dotaz prosím uložte do formuláře na stránce http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/component/content/article/50-vlozit-dotaz/134-vlozit-dotaz.html. Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině.
Máte také možnost zeptat se právničky v online chatu. Ten je k dispozici každý sudý týden v sobotu mezi 9-11. hodinou na stránce http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/chat.html.