Exekuce na účet jiné osoby než dlužníka

1 odpověď

Dobrý den, můj příjem je posílán na synův účet, může mu exekuce dána na mě zablokovat účet. Děkuji za odpověď

Dobrý den. Exekučně lze postihnout pouze účet dlužníka (s určitými výjimkami i manžela), účet Vašeho syna tedy nebude zablokován. Riziko trestního stíhání za spáchání trestného činu poškození věřitele však ponesete oba.