Lze majetek v exekuci převést na jiného?

3 odpovědi

Dobrý den, před manželstvím jsem zdědil RD, následně jsme se vzali. Teď na mně zaslal dodavatel exekuci za dluh na zboží. Chci se zeptat, když jsem dum měl před manželstvím, je dům v součeasné době i manželky? Ptám se proto, že pokud by nesouhlasily s oddlužením, tak by přišel konkurz, kde by se dum prodál, ale při konkurzu se SJM ruší a prodáva se jen majetek muj. Ptám se prot, jestli zůstaně polovina RD manželce, . Popřípadě, dá se když je už na RD exekuce, přepsat polovina RD na manželku apod. děkuji za odpověď

Dobrý den. Pokud je na majetek (tedy i RD) nařízena exekuce, není možné jej převádět. Lze s ním disponovat pouze v rámci obvyklé správy. Manželstvím nezískává druhý manžel právo na majetek z doby před manželstvím.

Dobrý den, děkuji. Prosím ještě o jednu informaci, když jsme na dum, který jsem ziskal před mnažestvím, v době manžeství uzavřeli hypotéku kde nám bylo dáno na dum 1700000. -Kč a splácíme ji, má manželka nárok na dum, nebo alespont nějakou náhradu? kterou by mohla uplatnit, popřípadě má narok na polovinu domu? Děkuji

Dobrý den. Dům je Váš. Nárok na dům splácením hypotéky nevzniká. Po kom by měla Vaše manželka požadovat náhradu a za co? Jedině po Vás.