Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.070.825

Zapsání přítelkyně, družky do nájemní smlouvy, vliv evidenčního listu

3 odpovědi

Můj přítel má uzavřenou nájemní smlouvu s městskou částí Praha 15, chci se zeptat zda-li je možné, abych byla uvedená ve smlouvě z toho důvodu, kdyby se náhodou příteli něco stalo, abych o byt nepřišla. Jsem zapsaná v evidenčním listě jako přítelkyně. Na úřadu nám řekli, že když jsem psána v evidenčním listě, tak o byt nemohu přijít, ale do smlouvy mě napsat nemohou. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

tohle obvykle záleží na praxi úřadů-pronajímatelů, jak si smlouvy o nájmech spravují (znám to z vlastní zkušenosti), pokud jste evidována jako osoba sdílející byt s nájemcem, mělo by to stačit.

Pokud by se s nájemcem něco bude byt přednstně nabídnut Vám.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Platí to také ikdyž přítel vyhrál tento nájemní byt v soutěži? ( Samozřejmě musel složit nějaké peníze jako dar)

Pokud jste uvedena v evidenčním listě a jste v bytě přihlášena, neměl by to být problém.

Můžete se obrátit na město se žádostí o písemné vyjádření, že na základě zápisu Vaší osoby v evidenčním listu by Vaší osobě došlo k nabídnutí převzetí nájmu.