Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.069.217

Pracovník využil pracoviště ke komerčním účelům bez souhlasu zaměstnavatele

1 odpověď

Dobrý den, co mi hrozí, když jsem využíval k doučování prostory soukromé firmy bez jejího vědomí? Celkem to byly jen 2 hodiny a celkem jsem si vydělal jen 300 Kč.
Firma, která má prostory pronajaté, chce dát na mě žalobu pro bezdůvodné obohacení. Co mi hrozí? Děkuji.

Dobrý den, snažila bych se se společností věc vyřešit smírnou cestou - ve Vašem dotaze nevádíte v jakém vztahu se k společnosti nacházíte (např. zaměstnanec apod.). Pokud na Vás skutečně podají žalobu na vydání bezdůvodného obohace, budou muset vaše jednání nějakým způsobem prokázat. Na Vás pak v horším případě bude prokázat, že se jednalo o jeden jediný případ. Pokud by soud žalobci přisvědčil, vedle částky o ní jste se bezdůvdně obohatil, by Vám vznikla povinnost nahradit též náklady soudního řízení.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?