Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.069.239

Úprava cizího výrobku (boty) nanesením barvy a grafických motivů - je možné oznčit vlastní značkou?

1 odpověď

Dobrý den,
chtěl bych založit živnost. Náplní mého podnikání by byla úprava značkových bot v nové originální zboží pomocí nanášení barev a tvorby jedinečných motivů. Do konstrukce obuvi by nebylo nijak zasahováno. Je možné legálně prodávat takto upravené zboží pod vlastní značkou s uvedením výrobce samotných bot? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,
domnívám se, že takový postup nebude úplně jednoduchý, neboť Vaším zásahem do značkového výrobku dojde k jeho pozměnění.
Vzhledem k tomu, že se jedná o složitou problematiku, kterou nelze vyřešit bez znalostí dalších podrobností doporučuji se obrátit na advokáta ve Vašem okolí zaměřující ho se na obchodní právo, který by Vám pomohl vyřešit veškeré podklady související s Vaším obchodním záměrem. Seznam advokátů naleznete zde http://www.advokatikomora.cz.