Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.071.214

Změna druhu pozemku z orná půda na ostatní plochy, vyřazení z půdního fondu (cesta k zahradě)

1 odpověď

Dobrý den. Mám cestu k zahradě (nezpevněná, zatravněná), která je v evidenci jako orná půda. Katastrální úřad ji chce zařadit jako ostatní plochy. Magistrát však chce vyjmout tuto půdu z půdního fondu. Podle zákona 334/1992 však cesty k zajištění zemědělské výroby spadají do zemědělského půdního fondu. Prosím, jaký je Váš názor. Děkuji za odpověď - Stejskal

Dobrý den,
k možnosti vyjádřit vlastní názor, bych potřebovala se seznámit s podklady týkající se daného problému, bez znalosti bližších informací se Vám nedokážu vyjádřit. V případě, že nebudete souhlasit s postupem katastrální úřadu souhlasit, můžete se v konečném důsledku obrátit na soud, jehož stanovisko bude v daném případě rozhodující.