Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.071.742

Vymahatel dluhu požaduje osobní údaje po telefonu - rodné číslo ad.

1 odpověď

Dobrý den,
potřebuji zjistit, zda může společnost vymáhající dluh, konkrétně M. B. A Finance s. r. o. vyžadovat telefonicky osobní data včetně rodného čísla jako nezbytnou podmínku pro jakékoliv další jednání.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
poskytnutí osobních údajů je vždy ze strany fyzické osoby dobrovolné. V rámci ochrany osobních údajů by neměli společnosti požadovat pro identifikaci osoby veškeré osobní údaje. Poskytnete-li společnosti základní údaje, na základě kterých Vás může identifikovat, měla by společnost s Vámi komunikovat. Domníváte-li se, že ze strany společnosti dochází k porušování zákona o ochraně osobních údajů, můžete dát podnět nebo stížnost na Úřad pro ochranu osobních údajů. Podnět lze podat i anonymně na adresu Úřadu, nebo ho zaslat elektronickou cestou: posta@uoou.cz.
V souladu se zákonem o ochraně osobních údajů /§ 29 odst 1písm. c) / bude o vyřízení podnětu podávající osoba informována, pokud sdělí Úřadu své adresní údaje.