Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.071.064

Může policista být členem politické strany a domovním důvěrníkem?

1 odpověď

Dobrý den, mám jednoduchý dotaz. Jde o město s cca 14 tisíci obyvateli. Může zdejší zástupce náčelníka obvodního oddělení Policie ČR PČR být:
1. členem politické strany
2. Hlavním domovním důvěrníkem celého panelového bloku (výdělečná činnost)
Jedná se mi o to, že tento policista se mnou jako ZTP a s mým otcem který je na invalidní vozíku se nesnaží s námi komunikovat. Tak se ptám na výše uvedené 2 otázky.

Dobrý den,
je-li příslušník Policie ČR, což z Vašeho sdělení vyplývá, a vztahuje se na něj služební zákon, neboť je ve služebním poměru (nikoli zaměstnaneckém poměru), tak dle ust. § 47 odst. 1 zákona o služebním poměru příslušník nesmí být členem politické strany nebo politického hnutí ani vykonávat činnost v jejich prospěch. To však neznamená, že by nemohl za určitých podmínek kandidovat jako nezávislý kandidát bez politické příslušnosti.

Co se týče funkce domovního důvěrníka, tak v tom nevidím žádný střet zájmu.