Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.070.659

Vysoké úroky u půjčky Home credit - jde o lichvářství?

1 odpověď

Dobrý den,
před lety, jsem si bral půjčku 150.000 Kč od společnosti Home Credit, v té době jsem bohužel nějak nad tím neuvažoval, v momentální chvíli mám zaplacené to co jsem si půjčil. Nadále mám zaplatit o 270.000 Kč více. Chci se zeptat jestli se to dá nějak řešit, popřípadě brát jako lichvářství. Děkuji.

Dobrý den,
podívejte se do smlouvy, kterou jste se společností uzavřel a přečtěte si podmínky, zejména výši úroku. Tyto nebankovní společnosti nabízí a zejména v minulosti nabízely smlouvy s vysokými úroky (resp. RPSN – roční procentní sazbou nákladů). Tedy je velice pravděpodobné, byla-li smlouva uzavřena na delší časové období, že výrazně přeplatíte. Obávám se, že s danou smlouvou nepůjde již nic udělat a částku budete muset uhradit.