Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.070.432

Svěření dítěte do péče - nedostatek času rodiče a najmutí pečovatelky pro dítě

3 odpovědi

Dobrý den, může dostat do péče po rozvodu 3,5 leté dítě otec, který není schopný (kvůli svému zaměstnání) se o něj postarat sám a vyhrožuje, že si najme pečovatelku, která by se o dítě postarala?

Dobrý den,

samozřejmě může Váš bývalý muž podat na soud takový návrh, nicméně nepředpokládám, že by mu soud vyhověl. Soud má především zkoumat zájem dítěte, tdy, že je dítě alespoň s jedním rodičem, pokud je to možné, dále bude soud a přizvaná sociální pracovnce argumentovat nízkým věkem dítěte pro odmítnutí takového návrhu. Vy samozřejmě můžete argumentovat časovou vytížeností jeho zaměstnání.

Doporučuji Vám, abyste se nenechala ze strany bývalého manžela vyprovokovat, aby neměl nic co by proti Vám mohl u případného soudu použít.

Opravdu bych se těchto výhružek příliš nebála, pokd by se Vám zdálo, že u soudu si nejste příliš jistá navrhuji Vám co nejdříve (pokud by došlo na zahájení soudního řízení) vyhledat pomoc advokáta, případně soud požádat o ustanovení advokáta.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Děkuji za odpověď, v rozvodovém řízení zatím nejsme. Syn 3,5 letý má podstoupit operaci a on mne do nemocnice nechce s ním pustit (máme ještě 1,5 leté dítě) - to by mi pohlídala po dobu hospitalizace moje maminka. Vyhrožuje mi rozvodem a odebráním dítěte pokud bych neuposlechla a se synem do nemocnice nastoupila, kam chce jít on, podle mne chce mít asi argument, že jsem neschopná matka a tím by mu syna svěřili do péče.

Nemyslím, že by tento argument u soudu obstál, zvlášť pokud máte doma ještě další malé dítě. Možná se obraťte ještě na nemocnici, zda by Vám umožnla zůstat na pokoji s oběma dětmi.