Chtěl bych se zeptat jaká je obvyklá trestní sazba za řízení auta pod vlivem alkoholu. Nadýchal jsem 1,9 pak 2,23. Nic jsem nezpůsobil, zastavila mě policejní hlídka. Je to můj první prohřešek. Na kartě mám všechny body. Děkuji, Mirek

ODPOVĚĎ:
V tomto případě už se jedná o trestný čin. Nadýcháte-li více než 1 promile hrozí sankce: nepodmíněný trest až 1 rok vězení, 6-7 trestných bodů, 25.000 - 50.000 Kč pokuta, zákaz řízení na 1-2 roky.
Tím, že jste nic nezpůsobil nesnižujete nebezpečnost svého jednání a fakt, že je to Váš první prohřešek Vám v tomto případě pomůže tak jedině k tomu, že Vám nebude rovnou uložen trest odnětí svobody.