V příloze přikládám výpis z RT, chtěla bych se zeptat, kdy mi bude záznam z RT vymazán, případně jestli si můžu zažádat sama a kdy nejdříve, jakou formou? Kde jaký dokument s tímto požadavkem poslat/zanést? Děkuji, hezký den, Ivona.

ODPOVĚĎ:
U majetkového trestu můžete podat žádost o výmaz po uplynutí 1 roku od skončení trestu, u Vás od zaplacení. Žádost se podává k soudu, a to dle místa Vašeho trvalého pobytu. V žádosti je třeba uvést údaje o Vás, o rozsudku a trestu, že žádáte o výmaz z rejstříku trestů a žádost podepsat a datovat.
K výmazu druhého trestu (zákaz řízení) může dojít až po uplynutí zkušební doby (kterou máte do roku 2022) a současně poté, co soud vysloví, že jste se osvědčila (či se do jednoho roku od ukončení zkušební doby nijak nevyjádří). V takovém případě dojde k automatickému výmazu z rejstříku trestů (nemusíte podávat žádost).