14.11.2009 mne zastavila hlídka Policie při běžné kontrole dokladů (bez alkoholu a přestupku). Zjistili, že jsem tzv. vybodovaný. Dnes tj. 7.6.2010 jsem obdržel rozsudek že jsem vinen podle paragrafu 180d. Tento má podle novely trestního zákoníku jiný trestný čin a né řízení bez řidičského oprávnění. Prosím co mám dělat?  Dá se na to nějak reagovat? Josef

ODPOVĚĎ:
V době, kdy Vás hlídka zastavila, platil ještě starý trestní zákon, proto jste byl podle něj souzen. U každého rozhodnutí je i poučení, zda se lze odvolat, a také lhůta, dokdy tak lze učinit. Předpokládám, že jde o zákaz činnosti – tedy zákaz řízení motorového vozidla na konkrétní dobu, a současně zaplacení pokuty. Doporučuji splnit všechny požadavky, včetně zaplacení pokuty.
Domnívám se, že případné Vaše odvolání by se jen náklady na řízení zvýšilo.