Můj první dotaz se týká více trestných činů. Psali jste, že trestné činy se v Česku nesčítají. To jsem pochopila. Jedná se mi o to, jak bude postupováno, je-li někdo odsouzen a odpykává trest, a mezitím se přijde na další trestnou činnost. Bude další soud a rozsudek bude proveden až po odpykání prvního trestu?
Druhý dotaz, jak se dozvím, za co byl odsouzen člověk, který není mou osobou blízkou, jedná-li se jen o přítele, se kterým nežiji ve společné domácnosti. Simona

ODPOVĚĎ:
V takovém případě proběhne další soud a ten vynese trest, který upraví ten dosavadní – zpřísní ho, ale nepůjde o úplně nový trest.

K výpisu z rejstříku trestů má přístup pouze osoba, které se týká a vymezený okruh státních orgánů. Proto nemáte zákonnou možnost se dozvědět, jaký trest byl Vašemu příteli dříve udělen.