Byla jsem likvidátorkou společnosti s ručením omezeným. Žádost o výmaz z obchodního rejstříku Krajský soud v Brně v říjnu 2010 odmítl (chyběla 1 příloha) a rozhodl, že zaplacený poplatek (3000 Kč) mi bude vrácen. Požádala jsem tedy o vrácení a určila bankovní účet, kam má být částka zaslána.

Poté jsem musela podat novou žádost o výmaz (a znovu zaplatit poplatek), které již bylo vyhověno a v lednu 2011 byla společnost vymazána z OR. Poplatek mi však dosud nebyl vrácen. Jakým způsobem se mohu domáhat jeho vrácení? Děkuji, Viktorie

ODPOVĚĎ:
Doporučuji Vám zaslat Krajskému soudu v Brně výzvu k vrácení soudního poplatku opět s uvedením příslušného čísla bankovního účtu a s kopií usnesení, kterým soud rozhodl o vrácení soudního poplatku. Zkontaktujte i správu soudu. V krajním případě je možné podat žalobu na stát – vydání bezdůvodného obohacení.