Jsou auta s řidiči nebo přepravovanými osobami, kteří maji průkazku ZTP a jsou tato vozidla označena, označníkem pro invalidy, osvobozeni od placení parkovacích poplatku na parkovištích, v kempech atd. Jedna zákaznice mi toto tvrdila, avšak vůbec nevim, kde bych toto našla. Tedy v jakém zákonu. Děkuji, Miriam

ODPOVĚĎ:
Osvobození od parkovacího poplatku (parkovného) neupravují zákonné právní předpisy, ale podzákonné, tedy vyhlášky jednotlivých měst a obcí.
Ty se z povahy věci mohou místně velmi lišit. Je mi známo, že v některých středně velkých městech je skutečně od parkovacích poplatků osvobozeno vozidlo opatřené označením osob těžce postižených na zdraví nebo těžce pohybově postižených.
Je tedy třeba zjistit konkrétní situaci na Vašem obecním úřadě, kde Vám musí tuto informaci poskytnout.