Moje dcera a zeť žijou trvale v cizině (zhruba 5 let). V mém bytě mají trvalý pobyt. Dozvěděl jsem se,že nemusí platit poplatek za komunální odpad, když si obec tutu vyjímku odhlasuje. Chtěl bych se zeptat, v jakém zákoně a paragrafu si to mohu najít, abych mohl poslat žádost. Děkuji za odpoveď. Karel

ODPOVĚĎ:
Nárok na osvobození od poplatku máte za předpokladu, že obec vydá obecně závaznou vyhlášku vztahující se k poplatkům za odvoz komunálního odpadu, ve které bude tato výjimka zanesena. Žádost (nebo čestné prohlášení) si pak podejte na obecní úřad s odkazem na tuto vyhlášku.

Ze zákona obci neplyne povinnost tuto výjimku ve vyhlášce uvést – je to pouze možnost daná obci zákonem.