Jsem podnikatel, předmět činnosti taxislužba (přivýdělek k invalidnímu důchodu-začínám). Veškeré doklady s tím spojené mám nově a v pořádku. Při jízdě s taxi byla kontrola Policie. Řídil nový zaměstnanec, já byl spolujezdec. Vše bylo jak pro provoz taxi, taxametr nebyl uveden v činnost. Policie naznala a ve správním řízení posléze dopravní úřad Kuřim, že jsem měl "černou jízdu". Důvod byl nezapnutý taxametr a svítilna na střeše.

Na obranu jsem uvedl, že se jednalo o zkušební jízdu. A jak jinak vyzkoušet v realizaci provádění činnosti taxi nového zaměstnance. Odvolal jsem se na vnitřní směrnice podnikatele. Mimochodem potencionální zaměstnance z pracovního úřadu nzsán testovat, byl to již pátý pokus. Přesto jsem byl obviněn z porušení §21 odst. 2 zákona č. 111/1994 Sb. s tím, že svítilna na střeše s nápisem TAXI měla být zakrytá. Tady vás laskavě žádám o radu, protože v tom množství § jsem nenašel zmínku k mému případu. Dostal jsem pokutu 3000 Kč. Děkuji, Bořivoj

ODPOVĚĎ:
Proti rozhodnutí máte právo podat opravný prostředek – odvolání. Pokud jste přesvědčen o síle důkazů, které můžete předložit (např. skutečnost, že není povinnost zakrýt svítilnu), rozhodně odvolání podejte.