Dostala jsem obyč. dopis z DPMB, že dlužím na jízdném. Pokuta je z roku 2013 a 2014. Jde o první vyzvu. Po telefonickém rozhovoru mi tvrdí, že pohledávka je u nich, že ji mám uhradit, než ji prodají. Moji námitku na 3 letou promlčecí lhůtu obhajují dosavadním vlastnictvím, na které se to prý nevztahuje.

Jsem samoživitelka s postiženým dítětem a jednají se mnou nevybíravě, navíc dopis byl vhozen poštou do schránky mých rodičů, kteří mi ho předali. Pomůžete mi prosím? Děkuji Lenka.

ODPOVĚĎ:
V daném případě je nárok jednoznačně promlčený. Tedy doporučuji na všechny výzvy reagovat písemně tak, že nárok neuznáváte z důvodu promlčení a pokud by se obrátili na soud, opět opětovně soudu sdělit, že nárok je promlčený. Jelikož nárok na vymáhání promlčením zanikne, nemůže soud promlčenou pohledávku přiznat, musíte ovšem uplatnit námitku promlčení.