1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Dostala jsem výzvu k uhrazení určené částky (300 Kč) za špatné parkování. Odkazují se na § 25 odst. 3 zákona č. 361/2000: "Při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy; při zastavení musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro oba směry jízdy."

Parkovala jsem stejně jako červené auto zde na google view: https://www.google.cz/maps/@49.9458772,15.2612246,3a, 75y, 210.23h, 68.17t/data=! 3m6! 1e1! 3m4! 1svaOF-Xixl1Lkquux_TzJAA! 2e0! 7i13312! 8i6656! 6m1! 1e1
A když změřím komunikaci od chodníku až ke garážím (dlážděný vjezd do garáže je také komunikace) : https://mapy.cz/letecka?mereni-vzdalenosti& x=15.2610646& y=49.9458371& z=20& rm=9iVMCxXGlcLgNN
Tak je celková šířka komunikace 9m a moje auto má 1,6 tedy na projetí zbývalo ješte 7,4 m a výzva byla poslána neprávem. Potřebovala bych vědět, jak se proti této výzvě odvolat a mohu takto v odvolání argumentovat? Děkuji. Hana

ODPOVĚĎ:
Proti této výzvě není možné podat klasické odvolání, nicméně toto neznamená, že se nemůžete nijak bránit.
Předně, pokud určenou částku neuhradíte ve lhůtě stanovené ve výzvě, obecní úřad s rozšířenou působností pokračuje dále v šetření přestupku. Tedy probíhá klasické správní řízení. Pokud byste tuto pokutu uhradila, věc by byla odložena (řízení skončeno).
O tomto postupu byste měla být ve výzvě poučena.
Dále samozřejmě můžete zaslat tomuto správnímu orgánu vyjádření v této věci a v něm uvést argumenty a důkazy, na základě kterých dovozujete, že jste se přestupku nedopustila a požadovat zastavení řízení v této věci.