Počet stránek ve webu: 43.307

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Středem obce vede komunikace II. třídy (pod Správou a údržbou silnic)  s intenzivním provozem, který prašností výrazně zhoršuje životní podmínky v okolí. Správa údržby silnic provádí úklid zimního posypu jednou v roce a tvrdí, že průběžný úklid komunikace není povinna zajišťovat a že je to záležitost obce. Obec odmítá komunikaci uklízet, protože není v její správě. Můžete mi poradit, kdo je povinen úklid zajistit a jak můžeme postupovat? Děkuji, Milada


ODPOVĚĎ:
Záleží na vztahu mezi obcí a správou údržby silnic – pokud je vlastníkem komunikace obec a správu komunikace je smluvním vztahem určena k provádění SÚS, tak pak se obec rozhodně nemůže vzdát povinnosti vyplývajících jí ze zákona – a to dbát o obec a měla by iniciovat změnu smlouvy.
Smlouva by měla být buď veřejně přístupná, nebo Vám poskytnuta příslušná informace (tedy jak je zajištěn úklid komunikace) na základě zákona o svobodném přístupu k informacím.
Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.