Počet stránek ve webu: 43.284

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Chtěla bych se zeptat jestli mám nějakou možnost zrušení věcného břemena pro mého otce. Daroval mi i s matkou dům, matka zemřela a otec žije se mnou a s mým přítelem v tomto domě. Otec nám dělá naschvály, mě psychicky týrá a dokonce nám přestal přispívat na inkaso. Vyhrožuje nám. Nevíme si rady, jak tuto situaci řešit. Děkuji za radu, Marie


ODPOVĚĎ:
Pokud vznikne hrubý nepoměr mezi právem oprávněného a povinností povinného z věcného břemene, můžete se soudně pokusit věcné břemeno zrušit. Obecně žádný výkon práva nesmí být v rozporu s dobrými mravy, a soud takovému výkonu práva neposkytne ochranu. Ve Vašem případě však může být velmi obtížné, nebo až nemožné tuto situaci prokázat u soudu. Navíc předpokládám vysoký věk Vašeho otce, k čemuž bude muset soud také přihlédnout.
Jinými slovy můžete se obrátit na soud, ale výsledek tohoto řízení je nejistý. Jsem si vědoma, že chování Vašeho otce může být skutečně nepříjemné, ale spíše Vám doporučuji obrátit se v konkrétním případě na přestupkovou komisi obce. Ta projedná přestupek proti občanskému soužití.
Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.