Počet stránek ve webu: 43.234

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Před týdnem nám přestala ve vesnici téct voda a obec problém neřeší, pouze konstatovali, že je málo vody a klíč od vodojemu dostal bývalý zastupitel obce, že ho má chodit otevírat, vždy na pár hodin až se naplní. Nicméně se zjistilo, že bývalý zastupitel, který má hospodářství a je připojen k vodojemu stejně jako občané.

Vodu sice zavírá, ale pro dobytek teče nepřetržitě (nechodí k vodojemu, ale k pouze k hlavnímu uzávěru, který však leží za odbočkou ke kravínu). Se sousedem jsme se snažili domluvit, ale nemůže to pochopit a obci je to úplně jedno. Kdyby již nešlo o velmi krajní situaci, jistě bych Vaši právní radu nepotřebovala. Děkuji, Nela

ODPOVĚĎ:
Obec může v určitých případech obecně závaznou vyhláškou omezit dodávku vody, avšak nemůže jí být jedno blaho občanů, proto se primárně obraťte na ní. V případě neúspěchu na vodoprávní nebo vodohospodářský úřad, případně na krajský úřad.
Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.