Chtěla bych poradit, jak se co nejrychleji a nejefektivněji domoci obchodní pohledávky na Slovensku ve výši cca 1000 EUR, dlužná firma na veškeré písemné urgence fakturu neuhradila. Jakou částku budu muset uhradit za soudní poplatky? Děkuji za odpověď, Jana

ODPOVĚĎ:
Cesta vede přes podání návrhu na vydání elektronického platebního rozkazu. Soudní poplatek je dán výší předmětu sporu, tedy ve Vašem případě cca pohledávkou 1 000 EUR. Z této výše se vypočítávají 2% (jedná se o peněžité plnění převyšující částku 15 000 Kč).