Rozhodčí nález rozhodčího soudu při Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR. Jak se proti takovému nálezu bránit – zda žalobou a ke komu. Případná podaná žaloba – má odkladný účinek pro vykonatelnost nálezu? Děkuji, s pozdravem Petra

ODPOVĚĎ:
Návrh na zrušení rozhodčího nálezu musí být podán k soudu I. stupně do tří měsíců od doručení rozhodčího nálezu té straně, která se zrušení rozhodčího nálezu domáhá. Podání návrhu na zrušení rozhodčího nálezu soudem nemá odkladný účinek na vykonatelnost rozhodčího nálezu. Soud však může na návrh účastníka vykonatelnost rozhodčího nálezu odložit, jestliže by neprodleným výkonem rozhodčího nálezu hrozila závažná újma.