Dobrý den, podávám dovolání k nejvyššímu soudu a chci se zeptat, do kdy musí být částka 10.000 Kč (soudní poplatek) zaplacena a zda je možné ji uhradit ve formě splátek (např. 2x5000 Kč). Děkuji za odpověď. Lenka

ODPOVĚĎ:
Poplatek  je splatný  vznikem  poplatkové  povinnosti.  Tedy podáním dovolání. Pokud jste již dovolání podala, bude poplatek splatný do  3  dnů od  právní  moci rozhodnutí, kterým byla povinnost  poplatek  zaplatit  stanovena. Poplatek nelze zaplatit ve formě splátek.