1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Potřebovala bych vědět, jak a kdo stanoví celou cenu pozůstalosti v době uzavření smlouvy o dědictví a poradit kam se obrátit o uskutečnění smlouvy o dědictví za slušnou cenu. Děkuji, Berta

ODPOVĚĎ:
Pokud máte na mysli dědickou smlouvu, pak cenu dědictví musí určit nejlépe soudní znalec, ale toho si musí zajistit a také uhradit buď zůstavitel nebo dědicové. Dědickou smlouvu může sepsat pouze notář, je tedy třeba obrátit se na notáře. Ceny za sepis by se u jednotlivých notářů nijak lišit neměly, jelikož notář vždy vychází z notářského tarifu, řídit se bude hodnotou majetku, který je dědickou smlouvou vypořádáván.

> Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Postup určení hodnoty bytu, domu, nemovitosti v době sepsání smlouvy o dědictví, dědické smlouvy