Dcera bydlí na Olšině, která spadá pod Město Mnichovo Hradiště. Podali žádost o výměnu plotu za betonový a to vzhledem k tomu, že mají chovnou stanice ohařů a chtějí tím ochránit, jak svůj majetek, tak i ostatní obyvatele vesnice, kterým psi vadí. Proto se rozhodli pro tento typ plotu. Dům mají na veřejné komunikaci, která je ovšem slepá. Sousedé s plotem souhlasí. Nejsou v chráněné krajinné oblasti. Architekt města plot zamítnul pro nevhodnost materiálu. Měl na to nárok a má cenu se odvolávat. Děkuji. Teodor.

ODPOVĚĎ:
Architekt města nemůže rozhodovat o vhodnosti, či nevhodnosti materiálu pro stavbu plotu, pokud se nejedná o oblast, která by byla např. památkově chráněna apod. Podle novely stavebního zákona na stavbu plotu, pokud nepřesahuje 2 m a nehraničí s pozemní komunikací či veřejným prostranstvím, není třeba ani stavební povolení.