Jsem menšinový spoluvlastník bytového domu. Většinový spoluvlastník, který vedl veškerou agendu týkající se domu zemřel, a jeho dědičky chtějí, abych to dělal nyní já. Jak se postupuje? Co je třeba, aby to organizace akceptovaly? Děkuji, Karel

ODPOVĚĎ:
Pokud už skončilo dědické řízení, a dědicové jsou už zcela známi, můžete sepsat písemnou dohodou o správě. V ní označíte dům o který se jedná, jednotlivé vlastníky a určíte, v jakých záležitostech jste oprávněn jednat za celý dům. Pokud si necháte podpisy ověřit, bude to mít větší váhu, ale není to nezbytné. Můžete rovněž určit odměnu za tuto Vaši práci, případně jak bude docházet k výplatě. Není rozhodné, jak písemnost označíte, důležitý je obsah. Dohoda spoluvlastníků o jejich společné věci se posuzuje vždy podle jejího obsahu.