Uzavřela jsem před několika měsíci životní pojistku. Později jsem zjistil, že není výhodná. Jak mám životní pojistku zrušit? Nebo jaký doporučujete postup? Miloš

ODPOVĚĎ:

Velmi často se stává, že si lidé přepracovávají životní pojistky, ale tím stylem, že původní ruší a nahrazují je nějakým novým, modernějším produktem. Problém je v tom, že u většiny životních pojistek, pokud mají nějakou kapitálotvornou složku, tak se na začátku platí počáteční náklady. Ty jsou splaceny zpravidla do 2 let a pak už pojistka má kladnou kapitálovou hodnotu. Pokud ji v ten moment zrušíte a uzavřete novou, tak budete znovu platit počáteční náklady. Z tohoto pohledu je mnohem lepší si životní pojistku doplnit o další produkt.

Takže není nutné stávající pojistku rušit a nahrazovat ji novou, ale spíš ji nechat běžet a doplnit ji.