Na jakou instituci či nadřízený úřad je možné se obrátit, pokud mi servis odmítá předat (zaslat) technickou zprávu o stavu mého bouraného auta a to samé odmítá pojišťovna, která rozhodla o totální likvidaci právě na základě technického stavu auta. Viník nehody nejsem a jde o pojišťovnu viníka nehody. Děkuji, Karla

ODPOVĚĎ:
Je to celkem absurdní, pracuje-li na Vašem vozidle. Zkusil bych tam zajít osobně a tuto zprávu si vyžádat, popř. aby sdělili podmínky/zdůvodnění, za jakých Vám protokol vydají. Pokud by ani toto nepomohlo, vyzval bych je k tomu doporučeným dopisem s tím, že žádáte zaslání vyhotovení protokolu do 7 dnů. Pokud to bude odmítnuto, pak se lze obrátit na soud. Nemyslím si, že vydání protokolu je protiprávním jednáním ve smyslu přestupkového zákona či dokonce trestního řádu, aby jej mohla řešit kupříkladu Policie ČR.