Po svatbě převedl manžel na manželku perfektní kupní smlouvou polovinu svého domu. Manželka kupní cenu zaplatila, ale návrh na vklad do katastru podán nebyl. Smlouva byla uzavřena v roce 1999, manželství dosud trvá. Letos převedl manžel na manželku darovací smlouvou opět polovinu téhož domu, vklad do katastru byl povolen. Může být povolen vklad do katastru dle kupní smlouvy z roku 1999, podaný nyní? Děkuji, Zdeněk

ODPOVĚĎ:
Vzhledem k tomu, že zákon nehovoří o lhůtě k podání návrhu na vklad do katastru nemovitostí, ale pouze řeší lhůty pro vyřízení vkladu a případně lhůtu pro zaplacení příslušného poplatku spojeného s návrhem na vklad, jsem toho názoru, že vklad být povolen může i na základě smlouvy 11 let staré.