Počet stránek ve webu: 43.133

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Dostal jsem darem nemovitost. Darovací smlouva je podepsaná dárcem, ale tento odmítl jít podpis ověřit na úřadě nebo u notáře. Chci se zeptat na následující: je možné, aby např. notář nebo jiný úředník přišel do bytu dárce (který by s tím souhlasil) a na místě darovací smlouvu ověřil? (např. když je dárce imobilní). Je tato neověřená smlouva platná? Je možné dát neověřenou darovací smlouvu na katastrální úřad? Je vůbec darování bez zápisu v katastru nemovitostí platné? Děkuji, Petr


ODPOVĚĎ:
Darovací smlouva, a to i když je předmětem darování nemovitost, je platná i bez ověření podpisu u notáře nebo na úřadě. Nemusíte se bát přinést ji na katastrální úřad jako platný dokument. Chcete-li ji mít za každou cenu ověřenou, můžete se domluvit s některým z notářů v okolí, aby přijel k dárci a smlouvu ověřil. Otázkou je jen, zda některý notář k tomu bude dostatečně vstřícný.
Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.