Chci se zeptat jestli má zaměstnavatel pro kterého procuje soukromá bezpečnostní agentura, právo mi kontrolavat mé osobní věci při průchodu vrátnicí. V případě, že mi chtějí zkontrovat namátkově věci a já s tím nesouhlasím a nevidím důvod, proč by někdo měl nahlížet do mých soukromých zavazadel. Pokud na tom budu trvat, měla by u toho být Policie? Láďa

ODPOVĚĎ:
I Policie má v zákoně stanovené důvody a jasné podmínky, kdy může provést osobní prohlídku. A to zásadně pouze osobou stejného pohlaví. Nemusíte tedy s prohlídkou bezpečnostní firmy v žádném případě souhlasit.