1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)
Chtěla bych v tomto roce prodat pozemek a mám znalecký posudek z roku 1998, mohu ho ke kupní smlouvě přiložit, nebo jaká je doba platnosti posudku při prodeji. Děkuji, Iveta.

ODPOVĚĎ:
Platnost posudku končí vždy při změně cenových předpisů, takže budete potřebovat posudek aktuální.

Cenovým předpisem je zákon č. 526/1990 Sb., o cenách, který se průběžně novelizuje podle aktuálního vývoje cen.
Také dochází každoročně k odpisům majetku (po roce se odepíše určitá hodnota dané věci díky přirozenému opotřebení) a to je pro posudek zásadní. Proto má každý posudek platnost nejvýše jeden rok.