Počet stránek ve webu: 40.658

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Co se stane, když vyjde najevo, že manžel prohlášený za mrtvého, žije a jeho manžel uzavřel manželství nové? Které manželství bude platné? Anna


ODPOVĚĎ:
Podle § 22: bude-li prohlášení za mrtvého zrušeno, neobnoví se zaniklé manželství, jestliže mezitím manžel toho, kdo byl prohlášen za mrtvého, uzavřel manželství nové. Platí tedy nové manželství.