Lze splátkový kalendář v insolvenčním řízení upravovat, aby se zohlednilo případné zvýšené výživné? Jiné řešení jako např. exekuce není možné, všechen majetek otec našeho dítěte převedl na rodiče. Mariana

ODPOVĚĎ:
Soud určí ve svém rozhodnutí, jakým způsobem a v jakém poměru mají být v průběhu oddlužení spláceny jednotlivé splátky věřitelům, přičemž je soud vázán zákonem, který stanoví, které pohledávky mají přednost. Výživné se vždy platí v první řadě, rozhodnutí soudu by se tedy mělo změnit. Podejte soudu, který schválil oddlužení plněním splátkového kalendáře návrh na změnu rozhodnutí a jako důkaz přiložte rozhodnutí soudu o zvýšení výživného. Soud by Vám měl v každém případě vyhovět.